Sonuçlar açıklandı. Kiminiz iyi bir sıralama almış olabilir. Kiminiz iyiye yakın almış olabilir. Kiminiz ise beklentinizin altında bir sonuç almış olabilir. Üstelik kötü alan arkadaşlardan eğer "mezuna kaldım, bıraktım, olmadı bitti" tarzı yorumlar yapan varsa seni alkışlıyorum. Nasıl büyük bir hata yapacağını 1 dakika sonra öğreneceksin. İyi alan arkadaşlar içinse birazcık çok da havaya girmemeleri gerektiğini aynı durumla izah edeceğim. Aranızda "ah hocam bunu aileme de anlatsanız" diyenler olacak eğer varsa yazın bize bizzat izah ederim. Çok ciddiyim.

Sana burada nasihatler dizmeyeceğim. Zaten ihtiyacın olan en son şey de bu. Aslında analiz yapmayı sevmiyorum ama 2 tane ufak sonuç belgesi göstereceğim.


İlk Sonuç : 51.784 sıralama

İkinci Sonuç: 19.885 sıralama

Fark : 31.899 kişi

Biz hangi puan türünden yerleşiyoruz? MF-3 olduğunu varsayalım. Peki bu farkın MF-3'deki puan olarak farkı nedir? Ben söyleyeyim. 14!!

Net olarak ise: 3 Matematik 1 Geometri 2 Fizik 3 Kimya 2 Biyoloji

İnanmıyorsan gir istediğin bir puan hesaplama aracına gör. Üstelik OBP etkisiyle belkide bu puan farkı 8-9 bile olabilir. 9-10 tane soru farkın var altı üstü. YGS tamamen psikolojik bir olay. Sen YGS ile yerleşseydin evet durum kötü olabilirdi. Ama sen YGS'ci değilsin. Sen MF'cisin arkadaşım. Çok öğrenci bu farkı çoook büyükmüş gibi algılayıp baştan pes ediyor. Etme!

Yani şu kadar net için sen 1 sene daha buna katlanmak istiyorsan, seni tebrik ediyorum. Bravo!

Çok daha iyisini yapıp 50-60 binlerden 10-15 binlere kadar yolun var.

Yapacağın tek şey, kendini toparla. Şöyle kafanı aç. Öğrenmeye ve en önemlisi başarmaya istekli ol. Gerisi gelecek.

Hadi durma! Ben bunu sadece Kimya Dersi için söylemiyorum. Bütün dersler için söylüyorum. Hadi Başla!

Sıralaması iyi olanlar çok da havaya girmeyin. Yakın arkadaşımı 8 bin ygs sıralamasından 25 bine nasıl gümlediğini gördüm.

İyi Çalışmalar..