Merhaba Arkadaşlar.

Bu aralar pek çalışamadığının farkındayım. Biraz sıkılmalar, biraz bunalmalar. Birkaç ay önceki performansını arıyor olabilirsin. Bu aralar gerek instagram'da gerek bazı forumlarda "sıralamam şu nereye kadar çekebilirim?" tarzı yorumlar görüyorum. Hatta bazılarında "çekemezsin, zor, imkansız" tarzı yorumlarla bazı öğrencilerin iyice bırakma noktasına geldiklerini gördükçe çok kızıyorum! Yani birilerinin yorumlarıyla kendi motivasyonunuzu düşürmemelisiniz. En iyi kendinizi siz bilirsiniz. Size ne yahu onların analizlerinden

Size geçen sene karşılaştığım bir örneği göstermek istedim. YÖK-Atlastan aldım verileri.YGS-2 = 91.076
MF-3 = 14.051


2016 yılında Mezun bir arkadaş. Hem ilk senesini feda etmiş hem de YGS'de 2. girişinde böyle bir şansızlıkla karşılaşmış. Açıkcası bu arkadaşın ben "bitti kazanamadım, mümkünatı yok" tarzı laflar ettiğini hiç zannetmiyorum. Yaşadığı şoku en kısa sürede atlatıp eminim ki, varını yoğunu koyduğuna da eminim.

2016'da Matematiğin ve Fen kısımlarının çoğu kişi tarafından kolay-orta denildiği sınavda bu arkadaş, gerçekten güzel bir iş yapmış. Yani sınav kolay da olsa zor da olsa belki de çoğu kişi o arada bırakmış, kendisi de üstüne güzel bir çalışma koyarak "Bırakmıyorum" diyerek yerini güzelce almış. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliğini kazanmayı başarmış. 73 gün sık dişini. 73 gün koy elinde ne varsa ortaya. Bırak başkalarını.. Göreyim seni !