Merhaba Arkadaşlar.

Nasılsınız iyi misiniz? Yolundadır her şey umarım? Rahat ol panik yapma. O konu bu konu nasıl yetişecek diye panik yapma. Her şey seyrinde.. Güven bize. Bizi boşver sen kendine güven. Hızlı hızlı panikle saatlerce çalışınca o bilgileri 1 hafta sonra nasıl unuttuğunu fark ediyorsun dimi? Bir yavaşla.. Verim al verim!

Şu aralar bazen mesajlar geliyor.

"Hocam sizin dökümanlarınızı çalıştım. Hangi yayından soru çözeyim? 2 soru bankası yeter mi? Fuller miyim? Biraz daha zor sorular fena olmaz sanki"

Şimdi.. Baştan şunu belirteyim sana. Biz ne yapıyoruz. Konu anlatımda bir kaç ufak basit-orta düzeyde sorular çözüyoruz. Konuyu iyice anla diye. Sen tabii "eaaa kolay soru bunlar ama" diyip o çarpıya basmıyorsundur umarım. Konuyu sana şöyle bir iyice veriyoruz. Sonra uygulama sorularında seni biraz terletiyoruz eksiklerini görmeni sağlıyoruz. Test sorularında işin noktasını koyuyoruz. Biz sizin önünüze yarım yamalak bir konu anlatımı olarak değil de, Bizim içimize sinen şekilde koyuyoruz. Hem kendi prestijimizi hem de sizin bilgi birikiminizi biz önemsemek zorundayız. İşi yardımcı kaynak değil de asıl kaynak olarak götürüyoruz.

(Ben çok iyi biliyorum hocam bu konuyu diyorsan konu anlatımını geçip, direk sorulara geçebilirsin. Zaten orada bir fire vermiyorsan, daha da yapılacak bir şey yok)

Bize göre bunun üstüne çıkmana hiç gerek yok. Atomu parçalamayacağız sınavda. İstersen bir soru bankasından çöz tabii.. Hatta hız konusunu mu bitirdin. Çöz çıkmış soruları. Rahat olacağını sende anlayacaksın.

Şimdi arkadaşlar Kimya adına çoook fazla soru çözüp çook zor sorularla kafanızı bulandırmanıza gerek yok. Bu iş Matematik gibi Geometri gibi değil. Soru çeşitliliği çok fazla yaratılacak bir alan değil Kimya Alanı. Bu işin %70'lik kısmı konuyu iyi anlamak demektir! Sana soruda bir "Mol kesri" der, bunu bilmezsen gitti. Sana soruda "Kp = Kd" der. Bunun sana ne anlatmak istediğini bilmezsen soru gider. Amaç bu noktaları yakalamak zaten. Yayıncılar bu konuda bir soru bankasını doldurmak adına oradan buradan sorularla dolduruyor kitabı. Bir soru bankasını açtık geçen merak edip, bir soru tipini 21 defa tekrarlattığını gördük yayının. Gereksiz..

Ne kadar çok soru o kadar çok kalite demek değil. Zaten bizim dökümanları hakkını vererek bitirdiysen ondan sonra çoğu soru bankası sana gayet normal gelecek. son 7 yılın sorularını da çözersen bunu da göreceksin zaten.

En büyük hatanız konuyu üstün körü çalışıp, direk sorulara dalmak.. Bunu yapma! 43 yıldır bu işin içinde biri senin karşında ise biraz güven. Sen hiç Kimya'da deli işlem kalabalığı olan, çok uç noktadan sorular gördün mü? Hayır.. Ama işte yukarıda belirttiğim o durumlar yüzünden iyi olan çoğu öğrenci kimya netlerinde 21-24 netlerinde takılıyor. Giden 6-8 soruya yazık oluyor. Zaten eleyici kısımda orası. Adamlar Ölçme ve Değerlendirme Kriterlerini en yoğun alarak aldığı kısım o. Kimyada 7 fizikten 8 Biyolojiden 6 soru boş bıraktın desen, tamam netlerde 20'in üzerindesin ooo süper diyorsun ama senden aldığı 21 soru var. Eleyeceğini zaten eledi orada.

Hatırlayım;

Kimyada 7 net = MF-3 için 14 puan.

Diğer kısımları da ekleyince sen düşün kaç puan?

Fullemek.. Bu işin içinde stres var, şans var, bir sürü faktör var. Bunu kimse size garanti edemez. Amacımız sizi en iyi şekilde bu sınava sokmak.. Biz de bunun yeterli olduğuna inanıyoruz. Hadi bakalım.

Gösterin gücünüzü.. Panik yapmadan.. Sakince.. Verim alarak..